Бодібілдінг
Головна
Сьогодні: П'ятниця, 18.08.2017

«Як скористатися системою»

Шановні користувачі


Для того, щоб переглянути інформацію по студентові, Вам необхідно скористатися логіном і паролем, який Ви отримали ..

Оберіть свій заклад
Карта школ
Опитування
Яку інформацію Ви хотіли б бачити на сайті ?
Новини Міністерства освіти
Новини нашого міста
Іноформацію про ЗНО-2017
Інформацію про ВНЗ України
Он-лайн тестування
Надзвичайні події
Інше
Голосів: 146
Статистика
Підключено: 20 закладів
Зареєстровано: 10092 людей
Зараз на сайті: 2
Бодібілдінг


Культуризм
Культури́зм (культура тіла, бодібілдінг) — система вправ, спрямована на пропорційний розвиток людського тіла, нарощування маси й розвиток рельєфу м'язів, контроль товщової (жирової) тканини тіла, тренування сили й витривалості.

 

Історія культуризму

Культуризм бере свій початок у стародавній Греції. Високий престиж переможців Олімпійських ігор спричинив появу професійних спортсменів. Отримуючи гроші за свою спортивну діяльність, спорсмени могли регулярно фізично тренуватися в ґімназії. Ґімназії були поширеним явищем для елінського світу.

У часи античного риму престиж спорту занепав — фізичні вправи, це для легіонерів, чи ґладіаторів, людей із низьким соціальним рівнем.

Культуризм відродився в XIX-столітті, до цього часу змінився погляд на фізичний розвиток. Спорт став важливою частиною життя аристократії. Одначе культуризм сформувався в середовищі професійних борців і циркових атлетів. Творцем сучасного культуризму вважається Фрідріх Вільгельм Мюллер, який виступав борцем на арені цирку.


Принципи культуризму

Основні принципи культуризму:

  1. Систематичність тренувань.
  2. Послідовність нарощування навантажень.


До кінця 20 століття у світі культуризму (особливо професійному) домінували стиль, який популяризував Джо Вейдер (Joe Weider). Особливістю цього стилю було надзусилля — що більші й що інтенсивніші тренування, то більші досягнення в царині культуризму. Тренування треба проводити не менш ніж тричі на тиждень, і кожне тренування може складатись навіть із кільканадцяти вправ.

У 1989 році Стюарт МакРоберт (Stuart McRobert) почав видавати журнал «Hardgainer» і в такий спосіб почав пропагувати новий підхід.

МакРоберт критикував систему Вейдера, стверджуючи, що вона має сенс лише для генетично обдарованих людей. Для тих, кому не пощастило з «геном чемпіона з культуризму» МакРоберт радить суттєво зменшити інтенсивність порівняно з професійними культуристами. Частота тренувань зменшується до двох і навіть одного тренування на тиждень (не буде великої трагедії, якщо раз на якийсь час буде перерва у два тижні). Й навіть тренування, що складається з одної чи двох базових управ, може давати відчутний прогрес. Одначе МакРоберт не заперечує основних принципів культуризму, наголошуючи на конкретному підході в кожному випадку.

Ріст м'язів є реакцією на стрес спричинений фізичним навантаженням. Та для цього росту потрібний відпочинок, бо м'яз росте тільки коли відпочиває. Як наслідок потрібний збалансований тренувальний цикл — проміжок між тренуваннями повинен тривати стільки, щоб тіло могло відпочити (3-4 дні, декому корисніше буде відпочивати й більше, лише генетично обдарованим вистачає двох, а навіть одного дня).

Щоб досягти стресу м'язів, використовують методу кількох підходів — вправу розбивають на кілька частин (від двох до п'яти), в кожній частині виконують від 8 до 20 повторювань, у проміжку між серіями повторень є відпочинок. У такий спосіб можна виконати більший обсяг праці ніж при спробі виконати всі повторення в одній серії.

 

 

Наші партнери
Новини
17.03.2017 10:32
Олександр Мірошниченко: несмачно про смачне
Олександр Мірошниченко: несмачно про смачне

Олександр Мірошниченко: несмачно про смачне

17.03.2017 10:00
М. Хоменко: переходьмо від «хто винен?» до «що робити?»
М. Хоменко: переходьмо від «хто винен?» до «що робити?»

М. Хоменко: переходьмо від «хто винен?» до «що робити?»

16.03.2017 18:47
Чи потрібні школам нормативи з фізпідготовки?
Чи потрібні школам нормативи з фізпідготовки?

Чи потрібні школам нормативи з фізпідготовки?

16.03.2017 18:27
УЦОЯО відновив інформаційну систему ЗНО
УЦОЯО відновив інформаційну систему ЗНО

УЦОЯО відновив інформаційну систему ЗНО

16.03.2017 17:56
УЦОЯО запустив мобільний додаток "Моє ЗНО"
УЦОЯО запустив мобільний додаток

УЦОЯО запустив мобільний додаток "Моє ЗНО"

© 2010-2016 osvita24.info - Все права защищены
Сотрудничество
Услуга SMS-рассылки