Гольф
Головна
Сьогодні: Понеділок, 08.08.2022

«Як скористатися системою»

Шановні користувачі


Для того, щоб переглянути інформацію по студентові, Вам необхідно скористатися логіном і паролем, який Ви отримали ..

Оберіть свій заклад
Карта школ
Опитування
Яку інформацію Ви хотіли б бачити на сайті ?
Новини Міністерства освіти
Новини нашого міста
Іноформацію про ЗНО-2021
Інформацію про ВНЗ України
Он-лайн тестування
Надзвичайні події
Інше
Голосів: 243
Статистика
Підключено: 20 закладів
Зареєстровано: 9394 людей
Зараз на сайті: 3
ГольфГравець, використовуючи найважчу ключку (драйвер), щойно зробив перший удар зі стартового поля вздовж фервею повз бункери з піском до далекого гріну

Гольф (англ. golf) — спортивна гра, в якій окремі учасники або команди змагаються, заганяючи маленький м'яч в спеціальні лунки ударами ключок, намагаючись пройти відведену дистанцію за мінімальне число ударів. Гольф є видом спорту, що визнаний Міжнародним олімпійським комітетом. Він входив до програми Олімпійських ігор 1900 та 1904 років. Виконавчий комітет МОК у серпні 2009 року рекомендував включити гольф до програми Олімпійських ігор 2016 року.
Походження гри

Вважається, що гра в гольф зародилася в Шотландії і була винайдена пастухами, які за допомогою ціпків (майбутніх ключок) заганяли камені в кролячі нори. Імовірно гра існувала вже в XIV столітті, а в XV столітті в Шотландії вийшло декілька законів, що забороняли грати в «гоуф». У XVII столітті ключками в м'яч грали вже в Нідерландах. Гра в її сучасному вигляді оформилася в XIX столітті в Шотландії.


Сучасність

У гольф грають на спеціальних полях, на яких зазвичай є 18 або 9 лунок. Великі турніри тривають чотири дні й загальна кількість лунок, які треба пройти, зазвичай дорівнює 72.

Гольф один з найпопулярніших видів спорту й відпочинку у світі. В Україні поширений мало, але здобуває популярність з кожним роком.

Найвизначнішими змаганнями в професійному гольфі є МастерзВідкритий чемпіонат Сполучених ШтатівВідкритий чемпіонат Британіїчемпіонат американського професійного туру. Великий престиж мають командні змагання: Кубок Райдера (змагаються гравці Європи й Сполучених Штатів) і Кубок Президента (США проти збірної світу).

Крім четвірки найпрестижніших турнірів гольфісти грають у турах - системах турнірів, що тривають увесь сезон. Серед турів - тур Професійної асоціації гольфу в США, європейськи тур, азійський тур, тощо. Змагання в турах є водночас відбірковими для великих турнірів та для формування збірних команд.


Термінологія

Траса

В гольф грають на спеціально підготовленій трасі зазвичай із 9-ма або 18-ти лунками. Кожна з лунок оточена майданчиком із рівно та коротко підстриженою травою - гріном. До гріну від стартового майданчика веде смуга дещо вищої рівної трави - фервей. Обабіч фервею - ще вище підстрижена трава - раф, за яким зовсім непідстрижена трава, кущі, дерева, водойми. По боках фервею між стартовим майданчиком та грінами встановлюються кілька штучних перешкод - бункерів, доволі глибоких ям із піском.

Лунка на гріні позначається прапорцем, що є орієнтиром для далеких ударів. При грі з гріна прапорець прибирають. Положення лунки на гріні залишається сталим впродовж одного ігрового дня, але на інший день лунку можуть перенести, змінюючи таким чином завдання.

Перший удар виконується із спеціальної підставки під м'яч - ті. Гольфіст намагається першим ударом закинути м'яч якомога далі, але так, щоб він не вилетів із фервею - подальші удари з рафу або з кущів набагато складніші. Додатково потрібно слідкувати, щоб м'яч не потрапив у бункер чи у воду.

Для кожної лунки встановлений пар - кількість ударів, за які гольфіст теоретично повинен забити м'яч. Пар розраховується в залежності від віддалі між стартовим майданчиком та лункою. Якщо ця віддаль 100-200 метрів, гольфіст може одним ударом потрапити на грін, після чого йому теоретично потрібно ще два удари, пати для того, щоб загнати його в лунку. Тому для таких лунок встановлюється пар три. При віддалі до лунки в межах 200-400 метрів, потрібно два удари для попадання на грін - це лунки з паром 4. При ще більшій віддалі встановлюється пар 5.

В залежності від віддалі до лунок, кількості й положення перешкод траси можуть бути більшої або меншої складності. Складність траси змінюється також в залежності від погоди: сили й напрямку вітру, вологості чи сухості землі тощо.


Ключки

У гольфі використовується значна кількість різних ключок. Сумку з ключками носить помічник гольфіста - кеді. Найважча ключка, що використовується для найдальших ударів називається драйвером. Дещо легша ключка - тривуд теж традиційно вважається дерев'яною. Менші ключки називаються залізними, хоч в наш час усі ці ключки, як дерев'яні, так і залізні, виготовляються із композитних матеріалів. Залізні ключки номеруються в залежності від ваги. Гольфіст вибирає ключку в залежності від віддалі до цілі - чим далі, тим важчу. На гріні м'яч котиться до лунки за допомогою ключки, яка називається патером. Існують спеціальні ключки для гри в піску, видряпування м'яча з високої густої трави, тощо.


Змагання

Типові турніри з гольфу тривають 4 дні. В них бере участь приблизно 150 гольфістів. Усі проходять одну й ту ж трасу чотири рази. Впродовж перших двох днів гольфістів розбивають на трійки. Кожна трійка стартує із певним запізненням після іншої, так, щоб попередня мала час на завершення проходження лунки. Тому змагання розтягується на цілий день, хоча для проходження траси з 18 лунок одному гольфісту вистачає приблизно 3-4 години.

Результати проходження найзручніше підраховувати з вирахуванням пару. Якщо гравець витратив на проходження лунки на один удар менше, ніж пар, то говорять, що він зіграв берді (пташку), якщо на два - ігл (орел). на три - альбатрос, на чотири - кондор. Якщо гольфіст витратив на лунку на один удар більше, ніж пар - це назвивається боґі, на два - подвійне боґі тощо.

Після двох днів змагань кількість гравців скорочується - відбираються зазвичай 70 із найкращим результатом. тобто найменшою загальною кількістю ударів. Надалі вони розбиваються на пари і встановлюється стартовий порядок, при якому пара з найкращим результатом стартує останньою.

При однаковій загальній кількості ударів для визначення переможця може призначатися перегравання на наступний день, або ж проводиться гра лунка за лункою, доки один із гравців не витратить на лунку менше ударів, ніж інші.


Проходження лунки

Проходження лунки в гольфі регулюється складним кодексом правил. Основне правило в тому, що гравець повинен бити наступний удар з того місця, де приземлився м'яч. Звісно, якщо його пощастило віднайти. Іноді м'яч губиться навіть у найвідоміших гольфістів світу. Так, на відкритому чемпіонаті Британії 2004 року, Тайґер Вудс забив м'яч після невдалого удару в густу вискоку траву. Незважаючи на пошуки десятьох помічників, його так і не вдалося відшукати. Іноді м'яч попадає в таке положення, що вдарити по ньому ключкою неможливо. В таких випадках за рішенням судді гравцю дозволяється взяти м'яч у руку, зробити крок убік, тримаючи м'яч на витягнутій руці перед собою, і випустити його з руки, визначаючи нове положення для удару. При цьому гравцю зараховується додатковий удар. Гравці штрафуються додатковими ударами також у випадку, коли їхні м'ячі влучають у м'ячі супротивника.


Традиційно гольф найпопулярніший в англомовних країнах. Це дорогий і престижний вид спорту для професійних спортсменів та відпочинку для представників бізнесу. Проте останнім часом популярність гольфу в усьому світі стрімко зростає. В Китаї першу трасу для гольфу збудували в 1984 році. На 2008 рік їх було вже 376.

Перше поле для гольфу в Україні збудоване в Житомирській області, в Леонтіївці - родовій садибі князів Муравйових-Апостолів у 1913 році. Для цього спеціально виписували майстрів із Шотландії. Після революції поле було переоране під картоплю.

Розвитком гольфу в Україні нині опікується кілька гольф-клубів, а також об'єднань гольф-клубів та гольфістів. Так, в Асоціацію гольфу України в серпні 2009 входили 85 гольфістів.


Відеозаписи
Наші партнери
Новини
25.01.2021 17:43
МОН розробляє рекомендації з реорганізації училищ
МОН розробляє рекомендації з реорганізації училищ

МОН розробляє рекомендації з реорганізації училищ

25.01.2021 17:22
Найкращі учасники ЗНО отримають по 100 тисяч грн
Найкращі учасники ЗНО отримають по 100 тисяч грн

Найкращі учасники ЗНО отримають по 100 тисяч грн

25.01.2021 16:15
Розглядається декілька варіантів проведення ЗНО-2021
Розглядається декілька варіантів проведення ЗНО-2021

Розглядається декілька варіантів проведення ЗНО-2021

25.01.2021 15:38
На пробне ЗНО зареєстровано 140 тисяч учасників
На пробне ЗНО зареєстровано 140 тисяч учасників

На пробне ЗНО зареєстровано 140 тисяч учасників

25.01.2021 13:39
У двох тисячах шкіл розпочався Інженерний тиждень
У двох тисячах шкіл розпочався Інженерний тиждень

У двох тисячах шкіл розпочався Інженерний тиждень

© 2010-2021 osvita24.info - Все права защищены
Сотрудничество
Услуга SMS-рассылки