Лижний спорт
Головна
Сьогодні: Понеділок, 08.08.2022

«Як скористатися системою»

Шановні користувачі


Для того, щоб переглянути інформацію по студентові, Вам необхідно скористатися логіном і паролем, який Ви отримали ..

Оберіть свій заклад
Карта школ
Опитування
Яку інформацію Ви хотіли б бачити на сайті ?
Новини Міністерства освіти
Новини нашого міста
Іноформацію про ЗНО-2021
Інформацію про ВНЗ України
Он-лайн тестування
Надзвичайні події
Інше
Голосів: 243
Статистика
Підключено: 20 закладів
Зареєстровано: 9394 людей
Зараз на сайті: 173
Лижний спорт

 

Лижний спорт — загальний термін для позначення видів спорту, в яких використовуються лижі або сноуборд. До лижних видів спорту належать лижні перегонигірськолижний спортстрибки з трампліналижне двоборствофрістайл, скікрос, сноубординг, а також інші види спорту - такі, як лижний туризм, лижний альпінізм, лижний екстрім тощо.

Розвитком більшості дисциплін лижного спорту опікується Міжнародна лижна федерація (FIS - Fédération Internationale de Ski), однак деякі дисципліни мають свої окремі федерації. В Україні питаннями лижного спорту опікується Федерація лижного спорту України.

 

Лижний крос і прогулянки на лижах є також популярним видом активного відпочинку.Лижні перегони є також складовою частиною інших зимових видів спорту: лижного двоборства та біатлону. Цей вид спорту популярний у всіх країнах, де є досить снігу: в скандинавських країнахФінляндіїРосії, країнах Центральної та Східної Європи, включно з УкраїноюКанадіСША та в країнах АзіїКазахстаніКитаїКореї та Японії.

Лижні перегони — зимовий олімпійський вид спорту, змагання на подолання певної дистанції на швидкість, рухаючись на лижах і відштовхуючись лижними палицями. В лижних перегонах використовуються лижі з кріпленням, що залишає п'ятку лижника вільною.


Стилі

В останні десятиліття в лижних перегонах відбулися зміни, що призвели до виникнення двох різних стилів лижного бігу: класичного та ковзанярського, кожен з яких вимагає підготовки різного типу траси.

При класичному стилі на трасі попередньо прокладаються глибокі паралельні борозни - лижня. Зазвичай кожна ділянка траси має дві-три, іноді більше, паралельних лижень. Історично класичний стиль був єдиним стилем лижних перегонів, однак згодом спортсмени помітили, що можуть отримати виграш у швидкості, пересуваючись на певних ділянках траси способом, що нагадує рухи ковзаняра. Це викликало протести інших лижників, які справедливо зазначали, що такий спосіб пересування псує лижню. В результаті було прийнято рішення розділити лижні перегони на два окремих стилі. При перегонах класичним стилем ковзанярський хід заборонений, а при перегонах вільним стилем замість лижні траса прокладається у вигляді широкої смуги трамбованого снігу, на якій зручний ковзанярський хід.

На великих міжнародних змаганнях стилі чергуються. Кожне змагання включає в себе дистанції класичного та вільного стилю, і, якщо на попередньому турнірі, перегони на дистанції 15 км, наприклад, проводилися класичним стилем, то на наступному вони проводяться вільним стилем.

В інших видах спорту, елементом яких є лижні перегони: лижному двоборстві та біатлоні, використовується вільний стиль.


Види змагань

У лижних перегонах існує кілька різновидів замагань з різними правилами: гонки з роздільним стартом, гонки з масовим стартом, гонки переслідування, естафети, індивідуальний спринт і командний спринт. Багато з цих різновидів відносні нововведення, що мали на меті підвищення видовищності й глядацького інтересу.


Гонки з роздільним стартом

У гонках з роздільним стартом лижники стартують один за одним з інтервалом у 30 с. Для кожного спортсмена час засікається індивідуально, а переможець визначаєть за часом проходження траси. Лижник, що стартував пізніше має певну перевагу, оскільки йому повідомляють результати супротивників, однак пізній старт має свої недоліки, оскільки траса стає розбитою і не такою швидкою.


Гонки з масовим стартом

У гонках з масовим стартом спортсмени стартують одночасно на відкритій ділянці. Згодом лижня стає вужчою, тому такі гонки зазвичай починаються спуртом за право захопити кращу позицію. Для забезпечення приблизно однакових умов для всіх спортсменів масовий старт передбачає обмежене число учасників. Масовий старт дається, зокрема, в естафетах.


Гонки переслідування

Гонки переслідування проводяться у два етапи, здебільшого на кожному з них використовується інший стиль. На першому етапі проводиться роздільний старт, а на другому лижники стартують в залежності від часу проходження дистанції на першому етапі. Найшвидший на першому етапі спортсмен стартує першим, за ним через проміжок часу, рівний відставанню на першому етапі, стартує другий спортсмен, і так далі. Перемагає той, хто фінішує першим. Такий формат змагань викликає більший інтерес у глядачів, оскільки вони отримують нагоду бачити боротьбу між лижниками і фінішні спурти. Інший формат гонок переслідування, дуатлон, не передбачає перерви між двома етапами. При цьому форматі лижники розпочинають гонку із загального старту класичним стилем, а на середині дистанції отримують право йти вільним стилем. При цьому вони зазвичай змінюють лижі і лижні палиці.


Естафети

В естафетних гонках беруть участь команди з 4 лижників. Команди стартують одночасно, і далі, через певні проміжки, лижники передають естафету товаришам. На двох з чотирьох етапів може застосовуватися класичний стиль, на інших двох -вільний.


Індивідуальний спринт

Індивідуальний спринт - відносне нововведення. Змагання в ньому проводяться на відносно короткі дистанції, але вони проходять у кілька етапів. Спочатку проводиться кваліфікація - перегони з роздільним стартом, за результатами якої визначаються лижники, які потрапляють до етапу гонок із вибуванням. На етапі гонок із вибуванням кілька лижників, наприклад, шість, стартують одночасно, і перші кілька місць отримують право виходу до наступної стадії. Зазвичай, для зменшення фактора випадковості, число лижників, які отримують автоматичне право виступати на наступному етапі, доповнюється певною кількістю спортсменів, що показали найкращий час. Після кожного етапу число лижників зменшується, і, врешті-решт, у фіналі визначаються переможці й призери.


Командний спринт

В командному спринті беруть участь команди з двох лижників, які можуть змінюватися після кожного кола. При великому числі команд проводяться кілька кіл з вибуванням.


Організації та змагання

Лижні перегони входять до числа видів спорту, якими опікується Міжнародна федерація лижного спорту (FIS).

Найважливіші змагання — олімпійський турнір, відбуваються кожні 4 роки в рамках Зимових олімпіад. Лижні перегони входили до програми усіх Зимових Олімпійських ігор. На сьогодні на Олімпійських іграх розігрується 12 комплектів нагород.


Видатні лижники

Найвизначнішим лижником в історії лижних перегонів був норвежський восьмиразовий олімпійський чемпіон Бйорн Делі. Загалом він здобув 12 олімпійських медалей - крім восьми золотих, ще й 4 сріблих. Серед жінок найбільше золотих олімпійських медалей — шість, здобула російська лижниця Любов Єгорова.

 

 

Сноубординг

Сноубординг (англ. snowboarding) — вид спорту, що полягає в спуску із засніжених схилів і гір на спеціальному снаряді — сноуборді. Спочатку сноубординг був винятково зимовим видом спорту, але згодом окремі екстремали освоїли його навіть влітку, катаючись на сноуборді на піщаних схилах (сендбординг). Оскільки, часто, катання на сноуборді проходить на непідготовлених схилах і на великих швидкостях, для захисту від травм використовується різноманітна екіпіровка — шоломи, захист суглобів, спини, рук.

В 2006 році створено “Федерацію сноуборду України”, яка є локальною складовою WSF (Всесвітня федерація сноуборду).

Сноубординг підрозділяється на декілька різновидів:

  • Спортивний (Alpine snowboarding) — включає такі дисципліни: бордеркросслаломпаралельний слаломслалом-гігантпаралельний слалом-гігант і супергігант.
  • Фрірайд (Freeride) — вільний спуск по непідготовлених схилах, від досить пологих до найкрутіших.
  • Фрістайл (Freestyle) — спуск по підготовленій трасі з виконанням стрибків і акробатичних трюків. Фрістайл включає ряд дисциплін, зокрема хаф-пайп (half-pipe), біг-ейр (big-air), слоуп-стайл (slope-style) і ін.
  • Джибінг (англ. Jibbing) — це один з видів сноубордингу, який полягає в ковзанні (катанні) на сноуборді по різних фігурах з металу, пластику або дерева, що імітують різні елементи міської архітектури (перила, парапети і пандуси). Це такий стиль, який не вимагає великої площі і кількості снігу для катання.

 

Гірськолижний спорт

На відміну від лижних перегонів у гірськолижному спорті використовуються кріплення з фіксованою п'яткою.

Гірськолижний спорт - загальна назва для кількох зимових спортивних дисциплін, у яких спортсмени змагаються за найшвидший спуск із гори на лижах спеціально підготовленою трасою. Гірськолижний спорт користується великою популярністю як вид активного відпочинку.


Дисципліни

Гірськолижний спорт включає в себе змагання із спеціального слаломугігантського слаломусупергігантського слаломугірськолижної комбінації та швидкісного спуску, які належать до швидкісних дисциплін. Інша група дисциплін об'єднана під загальною назвою фрістайл. В цих дисциплінах важлива не тільки швидкість, а й суддівська оцінка якості виконання.

Найшвидша з гірськолижних дисциплін — швидкісний спуск, де спортмени можуть розвивати швидкість понад 100 км/год. Найтехнічніша - слалом, в якому лижник повинен виконати велике число поворотів, щоб пройти через ворота, відзначені прапорцями.


Популярність у світі

Гірськолижний спорт популярний усюди в світі, де є гори, сніг і відповідна інфраструктура. Здебільшого змагання проводяться на гірськолижних курортах, які є водночас місцями масового активного відпочинку. Спуск на лижах з гори набрав популярності з винаходом та розвитком підіймачів.


Гірськолижний спорт на Олімпійських іграх

До програми Олімпійських ігор гірськолижний спорт входить, починаючи з Олімпіади 1936. Першою дисципліною була гірськолижна комбінація. На Олімпіаді 2010 у Ванкуверірозігруються 10 комплектів нагород - по п'ять серед чоловіків та жінок.

 

 

Відеозаписи

 

 

Наші партнери
Новини
25.01.2021 17:43
МОН розробляє рекомендації з реорганізації училищ
МОН розробляє рекомендації з реорганізації училищ

МОН розробляє рекомендації з реорганізації училищ

25.01.2021 17:22
Найкращі учасники ЗНО отримають по 100 тисяч грн
Найкращі учасники ЗНО отримають по 100 тисяч грн

Найкращі учасники ЗНО отримають по 100 тисяч грн

25.01.2021 16:15
Розглядається декілька варіантів проведення ЗНО-2021
Розглядається декілька варіантів проведення ЗНО-2021

Розглядається декілька варіантів проведення ЗНО-2021

25.01.2021 15:38
На пробне ЗНО зареєстровано 140 тисяч учасників
На пробне ЗНО зареєстровано 140 тисяч учасників

На пробне ЗНО зареєстровано 140 тисяч учасників

25.01.2021 13:39
У двох тисячах шкіл розпочався Інженерний тиждень
У двох тисячах шкіл розпочався Інженерний тиждень

У двох тисячах шкіл розпочався Інженерний тиждень

© 2010-2021 osvita24.info - Все права защищены
Сотрудничество
Услуга SMS-рассылки