Теніс
Головна
Сьогодні: Понеділок, 08.08.2022

«Як скористатися системою»

Шановні користувачі


Для того, щоб переглянути інформацію по студентові, Вам необхідно скористатися логіном і паролем, який Ви отримали ..

Оберіть свій заклад
Карта школ
Опитування
Яку інформацію Ви хотіли б бачити на сайті ?
Новини Міністерства освіти
Новини нашого міста
Іноформацію про ЗНО-2021
Інформацію про ВНЗ України
Он-лайн тестування
Надзвичайні події
Інше
Голосів: 243
Статистика
Підключено: 20 закладів
Зареєстровано: 9394 людей
Зараз на сайті: 5
Теніс

Тенісний матч на відкритому чемпіонаті Австралії

Теніс (англ. Tennis) або великий теніс - вид спорту, в якому грає два гравця один проти одного, або дві команди по два гравці в кожній, команда проти команди, на майданчику - корті, розділеному навпіл поперечною сіткою.

Мета гри - перекинути ракеткою м'яч через сітку на бік партнера так, щоб м'яч упав у межах майданчика суперника і той не зміг його відбити назад.

Під час гри гравці використовують додаткове ігрове спорядження - ракетку. Вона призначена для відображення, зміни напрямку і потужності польоту гумового тенісного м'яча. Матч виграє той, хто отримує найбільшу кількість перемог за це тами відповідно до правил гри, які застосовуються відповідно до статі, віку тенісиста і так далі.Історія

Походження тенісу

Якщо не вважати ігри стародавніх греків і римлян, в яких м'яч відбивали рукою або дерев'яною палицею, то перші згадки про гру, схожу на теніс, можна знайти в XII - XIII століттях в Італії.Гра називалася «джідоко», а м'яч в ній відбивався надітими на руку рукавицею, дерев'яним щитком або шкіряним ременем.

Офіційно вважається, що теніс з'явився в X IV столітті на території сучасної Фра нціі. Французька знати захоплювалася так званої «грою долонею» ("же де пом"), яка справила великий вплив на розвиток сучасного тенісу. Першими гравцями-аматорами стали священнослужителі, і не тільки молоді сем інарісти, а й свя щеніки більш високих звань: архиєп іскопи ікарди нали. Гра проводилася в стінах Монастир ірів, переважно на кам'яній підлозі. З часом для зручності гри на р уку, що позначається на м'які м'ячу, стали надягати рук авічку, а м'яч відбивати дерев'яними предметами, які згодом трансформувалися в так звані ракетки. Ці дерев'яні предмети були мало схожі на сучасну ракетку.

Минуло ще більше чотирьох століть, поки на ракетці з'явилисястр уні. Гра стала набирати ще більшу популярність, і слідом за священнослужителями в неї почали грати заможні французи. Грою в м'яч була захоплена величезна кількість людей. А в 1480році король Франції Луї XI видав указ , строго регламентував процес виготовлення тенісних м'ячів. Умови наказу були наступні: м'яч повинен бути набитий гарною шкірою і не міститипісок, крейда, вапно, тирсу, золу або землю. Слідом за чоловіками в XV - XVI століттях грою в м'яч захопилися і жінки. В 1427 в Парижі молода жінка по імені Марго грала настільки блискуче, що з її швидкістю подачі м'яча могли зрівнятися лише кращі із чоловіків-гравців.

Гра розвивалася так стрімко, що вже до кінця Х VI століття в Парижі було обладнано більше 250 спеціальних кортів, а кількість гравців перевищило сім тисяч. Залежно від уміння вести гру, поступово відбувся розподіл граючих на три категорії: новачок, партнер і майстер. Найбільшими привілеями користувалися майстри. Їм давалося право на будів ство і володіння кортами для гри. Один з майстрів розробив у 15 42перші правила гри в теніс, але опубліковані вони були лише через 50 років. Гра отримала визнання і у англійців, які назвали її «справжній теніс » (англ. Real tennis).

Офіційно прийнято вважати, що слово «теніс» виникло від старофранцузького слова «Tenèts!», Яке вимовляв гравець при подачі м'яча. Згодом це слово запозичили англійці і пристосували його під свою мову, - так виникло слово «Tenis», яке й отримало поширення.


Розвиток

Правила змінювалися протягом усього розвитку гри. Так, спочатку багато років уведення м'яча в гру, тобто подача, не відносилася до гри, і виграти очко з подачі було неможливо.

Подача м'яча в гру здійснювалася слугами, - фр. servani, отже, введення м'яча в гру називалося обслуговуванням - serviz. Йшли роки, століття і мінялися правила гри в м'яч. У наш час подача дуже важливий технічний елемент тенісу, і є засобом виграшу очка і тиском на суперника. Незважаючи на зміни в тенісі, на всіх міжнародних іграх подача називається service.

У XVII - XIX століттях, за часів Францу зькоі революції і К полеонівськіх воєн людям було не до занять тенісом, як у Франції, так і в інших європейських країнах. В Англії, теніс занепав після того, як він втратив заступництво короля . Але остаточно гра не була забута. І вже в 18 59 починається новий етап у розвитку тенісу, коли вперше був проведений матч англійських університетських команд в Хейманкерті. Почалося відродження тенісу: стали створювати нові тенісні клуби. А в спортивних клубах для гри в кр ікет , кро кет і го льф стали відкриватися тенісні секції. Вийти на світову арену тенісу заважало те, що в кожній країні правила гри були свої. Це унеможливлювало проведенням міжнародних матчів. У середині XIX століття відбулися величезні зміни в проведенні ігор, так як в теніс стали грати на відкритих кортах, хоча до цього гра проходила виключно у приміщеннях.

Лаун-теніс в США (1887)

Причина того, що гра так довго проводилася в закритих приміщеннях, полягала в покритті площадок і матеріалі м'яча. Оскільки м'ячі були матер'яні, туго стягнуті струнами, а зверху покриті фла Неллі, то вони могли відскакувати тільки від твердого кам'яної підлоги, а грати на землі або траві було неможливо. І тільки з появою гумових м'ячів відбулися корінні зміни в тенісі. В Англії в 1874 завдяки майорові В. Вингфилд виник так званий лаун-теніс (теніс на траві). Таким чином він узаконив теніс і його правила після того, як були запатентовані сітка, стовпчики, м'ячі, правила гри - теніс став видом спорту. Офіційні правила гри були введені в 1875 лондонським «Мерілебоун крикет клаб». Ці правила з деякими відмінностями і доповненнями діють досі. Лаун-теніс, а сьогодні просто теніс , швидко поширився по всій Єв ропі та інших континентах. У нього грають мільйони людей різного віку.


Перші чемпіони

Перший офіційний задокументований тенісний турнір проходив у серпні 18 76 на корті, розташованому у володіннях графа Вільяма Апплетона в Массачусетсі, і був виграний Джеймсом Дуа і тому. Наступним офіційним турніром став турнір у Вімблдон в 1 877 році, який став дуже популярним спочатку уВеликої Британіі, а потім і в світі. Цей турнір проводиться донині і є найстарішим у світі. Фінал 1877-го року проходив у присутності 200 глядачів. В ньому взяли участь 24 гравці. Правила за якими грали на цьому турнірі в подальшому стали офіційними на багатьох турнірах Європи. Переможцем став Гор Спенсер.

Наступним офіційним турніром на корті під відкритим небом став турнір у Діна РДИ (Франц ия) в 18 78. У тому ж році був проведений турнір в Мо нреалі в Cricket Club, також у цьому ж році пройшов аматорський чемпіонат Шотландії. У 18 79 році дебютував Чемпіонат Ірландії в Fitzwilliam Club в Дубліні. У 188 0пройшов турнір на території Авс тралі в Ме льбурні. Чемпіонат США вперше проходив в Ньюпо ГТВ в 18 81 році, на ньому брали участь лише громадяни СШ А.


Розвиток тенісу в Україні

В Україні теніс завезли англійські купці, в 1890 вони створили тенісні клуби в Одесі та Таганрозі; згодом теніс поширився і по інших містах України, а в 1913 відбулися тенісні змагання в Ки єві. У 1920-і роки відбулися спочатку показові тенісні матчі в Одесі, з 1930 року розпочалися змагання за першість України; їх продовжують і після 1945 року в категоріях командної першості, особистої - чоловіків, жінок, змішаних пар; влаштовуються також зимові змагання, змагання молоді тощо.

У Галі чині перший тенісний (сітківкові) клуби з'явилися в 1890-их роках під впливом зв'язків з Від ньому. Теніс пропагував у «Соколі» і студентських спортивних клубах І. Боберський (видав підручник «Сітківка», 1911); перші змагання провело спортивне товариство «Україна» (Львів, 1911; П. Франко, О. Кульчицький). У 1924 постав Львівський сітківковій Клуб (ЛКС, діяв до 1939), що мав власні тенісні корти і проводив змагання за першість Західної Україні.

В С ША і Кан пеклі теніс пропагує Карпатський Лящетарській Клуб (з 1955 проходять щорічні змагання за першість Союзу Україно-Американських спортивних това товариства) та Української спорту централі Америки і Канади в групах молоді та сеньйорів.


Турніри Великого шолому

Теніс протягом тривалого часу був переважно розповсюджений в англомовних країнах - Австралії, Великобрітаніі, США. Він також був популярний в Фра нціі. Чотири найбільших турнірах -Вімблдонський турнір, Об ітій чемпіонат США, Відкрити і чемпіонат Франції та Відкритий чемпіонат Австралії (проводиться з 190 5)стали найпрестижнішими в тенісі.

У 1933 австралієць Джек До рофорд (ан гол. Jack Crawford)виграв міжнародні аматорські ігри в Австралії, Франції (Роланд Гаррос), Великобританії (Вімблдон) і досяг фіналу Міжнародного аматорського чемпіонату США в Форест Хілл. Саме тоді, напередодні останнього з турнірів , обговорюючи шанси Кроуфорда на перемогу в усіх чотірох найвизначніших змаганнях року, журналісти Джон Кієран і Аллісон Дензіг вперше вжили термін «Великий шолом» (ан гол. Grand Slam) (по аналогії з брид жом і гол ьфом). Перераховані чемпіонати почали набирати значимість у тенісному світі, у зв'язку з тим, що збірні цих чотирьох країн були єдиними, хто брав перемоги в Кубку Девіса, який на той час мав набагато більший престиж в аматорському тенісі, ніж всі інші турніри.

Виграти «Великий шолом», тобто перемогти у всіх чотирьох цих турнірах протягом одного сезону - є вищою метою для тенісних професіоналів.


Відкрита ера

Починаючи з 20-х років оліття, професійні тенісні гравці заробляли гроші, виступаючи в показових матчах перед публікою, що платила за право дивитися гру. Протягом 40 років професійний та аматорський теніс були строго розділені - як тільки гравець ставав «професіоналом», він не мав більше права виступати в любительських турнірах. Але, в 196 7 LTA вирішила покласти край розділенню тенісу і зрівняла в правах аматорів і професіоналів на своїх турнірах. У 196 8 між народна федерація тенісу, подолавши небажання, затвердила рівні права тенісистів. Це поклало початок Об ітій ері у сучасному тенісі, коли всі гравці мали право виступати в будь-яких турнірах, а кращі тенісисти забезпечували своє життя виступом на змаганнях.

У 1954 Джеймс Уан Ален заснував міжна родного залу тенісної слави - ​​музей, розташований в Ньюпорті, штат Род-Айленд, США, на місці проведення першого Відкритого чемпіонату США з тенісу (1881). У музеї зібрана велика кількість екс понатів , щовідображають історію розвитку тенісу, а також галерея портретів великих тенісистів і людей, які зробили великий внесок у розвиток спорту. У 19 86 залу слави був офіційно визнаний Міжнародною федерацією тенісу.


Теніс і Олімпійські ігри

У програму Олімпійських ігор теніс був включений в 1896 році. З 1896 року проводилася першість серед чоловіків, а з 1900 - і серед жінок. Проте надалі теніс, як вид спорту, який став професійним був виключений міжнародним Олімпійським комітетом з програми олімпійських змагань починаючи з 1928року. Лише в 1968 в Мехіко під час проведення XIX Олімпіади відбувся показовий тенісний турнір. У 1977 МОК на 79-й сесії, що проходила в П випадку, визнали Міжнародні дні федерацію тенісу як керуючу видом спорту, який відповідає критеріям Олімпійської хартії. Але визнання тенісу, не призвело до автоматичного включення в програму змагань Олімпіад. І тільки на змаганнях XIV Олімпіади в 1988, після шістдесят четверте перерви, теніс знову визнаний олімпійським видом спорту.

Техніка і тактика гри

Основні компоненти тенісної техніки: б иг, хват раку тки і удар по м'якій м'ячу. Надзвичайно важливо також спостереження за м'ячем і суперником і вибір правильної позиції на корті.

Основа основ - тенісний крок, то є спосіб переміщення тенісиста по корту. В сучасному тенісі розрізняють: звичайний, перехресний (або навколишніх) і приставний кроки. Вибір кроку визначається ігровий ситуацією і місцем знаходження тенісиста на корті.

Дворучний бекхенд

При виконанні різних технічних прийомів багато значить хватка, тобто те, як спортсмен тримає ракетку. Розрізняють три хватки: східна, західна і континентальна. У кожної з них є певні переваги та недоліки, а основна відмінність між хватками полягає в положенні долоні тенісиста щодо рукоятки ракетки. При західній хватці долоню знаходиться під ручкою, при континентальної (її також називають універсальною) - над рукояткою, а при східній - за нею. У сучасному тенісі поширена східна хватка, саме з неї починають освоювати ази техніки новачки. Але при будь-якому типі хватка повинна бути впевненою і міцною.

Удари по м'ячу різняться в залежності від техніки їх виконання,трае ктором м'яча до і після зіткнення з ракеткою та інших моментів. В арсеналі сучасних тенісистів чимало різноманітних ударів: смеш (потужний удар над головою по м'ячу, який опускається), скорочений удар (після якого м'яч приземляється відразу за сіткою на «чужій» половині майданчика), топспін (кручений удар з високою траєкторією польоту м'яча), удар в протихід (тобто в те місце корту, яке суперник щойно залишив) та інші. У кожного з гравців є свої коронні удари. Так, наприклад, швед Бйор н Борг був визнаним майстром сильних кручених ударів із задньої лінії.

Якість гри тенісиста залежить не тільки від фізичної сили. Австралієць Рід Лей вер, який не відрізнявся зовнішніми даними, відрізнявся, однак, неймовірною витривалістю і мав воістину залізну кисть, що дозволяло йому бити хльостко і потужно. Нерідко фахівці використовують таке поняття, як почуття м'яча ,тобто навички володіння м'ячем: вроджені і набуті завдяки тренуванням і ігровій практиці. Крім того, різноманіття скоєних тенісистом рухів (біг, нахили, стрибки, удари і т.д.) вимагає від нього різнобічної фізичної підготовки.

Тенісист прагне нав'язати супернику свою гру, яка дозволила б йому максимально використовувати власні сильні сторони і нейтралізувати переваги суперника. Також дуже важливо не тільки улюблені технічні прийоми і «місце» гри, але і її темп (фахівці виділяють швидкий, повільний і рваний темп гри) . Наприклад, зміна ритму в поєднанні зі зміною довжини ударів вважається найбільш вигідною при грі із задньої лінії.

Залежно від розряду змагань виділяють тактики одиночної і парної гри, кожна з яких, у свою чергу, ділиться на тактику подає (або пари, що подає) і тактику приймаючого (приймаючої пари).

У тенісі, як і у всякій грі, є свої неписані закони і заповіді. Наприклад, одна з них каже, що «кручені» м'ячі частіше приземляються в межах майданчика. При опрацюванні плану гри на конкретний матч визначаються і з покриттям майданчику («швидкі» і «повільні» корти), а також знанням сильних і слабких сторін суперника і його фізичних кондицій: так, звичайно тенісисти намагаються не допустити виходу противника до сітки, але у випадку, якщо він погано грає з літа, можуть навмисно «викликати» до неї . Загальний успіх у грі залежить не тільки від якості виконання награних комбінацій і прийомів, а й від уміння в потрібний момент зімпровізувати, зіграти несподівано для противника. Тенісний матч - це свого роду «забіг на довгу дистанцію», в якому є декілька кульмінаційних моментів. Вважається, що в геймі ключовим є розіграш третій очка, а в партії - четвертий гейм. Слід також пам'ятати, що гра - це не тільки єдиноборство технік, а й боротьба нервів.

Тактика парної гри помітно відрізняється від тактики тенісистів-«одинаків». Досить сказати, що якщо в одиночній грі очки в основному виграються від задньої лінії, то в парній - біля сітки, при цьому парні зустрічі відрізняються більш високим темпом гри. Однак і тут подача є важливим тактичним елементом. За статистикою, в парній грі більшість геймів виграється саме на своїх подачах. Гра в парі вимагає від спортсменів повного взаєморозуміння та виключної концентрації, адже тут їм доводиться тримати в полі зору не тільки м'яч, а й партнера і обох суперників. Зазвичай гравці в парі підбираються так, щоб вони максимально доповнювали один одного - як з техніки, так і за темпераментами. Індивідуальними особливостями гравців визначають їх первісне розташування на майданчику, а також порядок подач: сильніший в цьому компоненті гри партнер в кожній партії подає перші . Окрім загальних, в парній грі необхідно дотримуватися і деяких специфічних неписаних законів: наприклад, «свічку» завжди відображає той з партнерів, через голову якого вона пущена. Є тут і свої психологічні нюанси. Для грають у парі дуже важливе уміння адекватно зреагувати на промах партнера, морально підтримати його в напружений момент гри. За свідченням очевидців, природженим парникових був французЖак Брю ньон, легенда довоєнного тенісу.


Корт та інвентар

Корт

 

Розмірі тенісного корту

Корт - майданчик для гри в теніс.

Розмірі і лінії на тенісному корті вказані на малюнку справа. Усі довжина наведені у футах. Навколо корту повинен буті Вільний простір для забігання гравців.

Дві половини корту розділяє сітка висотою 3 фути в центрі та 3 фути 6 дюймів у стовпчиків.

У парній грі використовується вся ширина корту, в одиночній - площа обмежена двома внутрішніми поздовжніми лініями. Дві латеральні вузькі смуги, які використовують тільки для парної гри зазвичай називаються коридорами. Маленькі поля поруч із сіткою позначають область, куди потрібно направляти подачу. Таких полів два, гравці повинні подавати по черзі в кожен з них.

Лінії вважаються полем. Якщо м'яч зачепив лінію хоча б на волосок, він вважається в полі. На трав'яних і грунтових кортах лінії висипаються крейдою, на кортах із синтетичним покриттям вони наносяться білою фарбою. На важливих змаганнях на кожну з ліній виставляється окремий суддя, який визначає м'яч потрапив в поле. Однак помилки трапляються нерідко. Грунтові корти мають ту перевагу, що на них видно відбиток м'яча і гравець може опротестувати рішення лінійного судді. На трав'яних кортах допоміжним фактором є легка хмаринка крейди, яка підноситься над лінією, якщо м'яч потрапив у неї. Починаючи з 2006 року на деяких кортах запроваджена комп'ютерна система «Hawk eye» (Ястру Біне очей), яка допомагає визначити траєкторію м'яча і факт попадання або непопадання в поле.

Корти бувають відкриті (тобто ті які розташовані під відкритим небом) і закриті (в приміщеннях). У приміщеннях висота стелі над серединою майданчика повинна бути не менше 8 метрів.


Сітка

Сітка у великому тенісі використовується для поділу корту навпіл. Виготовляється з кручених просмолених капрон овихниток. Ширина сітки 1,07 метра, довжина залежить від того призначена вона для одиночного або парного корту. У першому випадку, довжина сітки повинна бути 10,05 метра, у другому - 12,80 метра. Один поздовжній край сітки, верхній, для більшої чіткості прошивається білої тасм ой, шириною від 0,05 до 0,065 метра. У тасму протягується металевий трос, з петлями на кінцях, для кріплення сітки на стіках.

Ракетка

Тенісна ракетка

Ракетка складається з ручки і поверхні, що позначається.Поверхня, б'є складається з натягнутих струн. Струни натягаються на обід овальної або каплевидної форми головки ракетки.Раніше ракетки зазвичай виготовляли з дерева, а для струн використовували жили або кишки домашніх тварин. В даний час як матеріали для ракеток використовують синтетичні матеріали, такі як вуглецеве волокно і сплави легких металів. Для виготовлення струн звичайно використовують не йлон, або інші синтетичні матеріали, хоча струни з коров'ячих кишок все ще використовуються для натяжки тенісних ракеток для професіоналів. Ручки ракеток зазвичай обмотані спеціальною тканиною, яка допомагає гравцям їх утримувати, і поглинає піт.


М'яч

Тенісніий м'яч - полів резино виття ш ар, обтягнутий білою або жовтою ворсистою тка Ніно, ва гою 56,7-58,5 г, діаметр му6,35-6,67 см. Він повинен бути пружним, стрибаючою і мати велику зносості йкість. Термін служби залежить від покриття корту. Довгий час для гри використовували шкіряні м'ячі, в середині XIX століття їх замінили м'ячі з білої гуми, які пізніше стали обтягувати ф Лланеллі. До середини 70-х років XX століття тенісисти грали виключно білими м'ячами. Починаючи з19 72 на змагань стали використовувати і жовті, які є більш помітними для гравців і глядачів на тлі сітки та форми спортсменів.

Тенісний м'яч

У 2002 в офіційних тенісних правил були внесені уточнення, згідно з якими організатори змагань можуть відтепер поряд зі стандартними м'ячами використовувати на власний погляд і два нових різновиди м'яча: високошвидкісні (тип 1 по класифікації ITF) і повільні (тип 3). Всі три типи м'ячів мають однакову вагу. Жорсткі м'ячі типу 1 призначені для гри на «повільних» кортах, вони мають більш швидкий і нижче ку т відскоку, що дозволяє прискорити темп гри. М'ячі типу 3 призначені для гри на «швидких» кортах, вони на 6% більше в діаметрі за тип 2 (стандартний), що дозволяє під час польоту м'яча гасити швидкість. Саме цей фактор дає більше часу на прийом м'яча і дозволяє виграти пункти за рахунок майстерно виконаного удару. Крім того це дозволяє глядачам прослідкувати за польотом м'яча, іноді на «швидких» кортах є проблемою. «Старі» м'ячі (тип 2) призначені для гри на «середніх» кортах.


Екіпірування

Екіпірування тенісиста включає спеціальний спортивний одяг і взуття. Загально прийнятий колір тенісної форми - білий. Він є більш практичним: білий колір завдяки своїм властівосям добре «відображає» тепло, що дуже важливо при грі в спеку. У той же час біла форма є данина історичним традиціям: стіни у французьких «будинках для гри в м'яч» були чорного кольору, і гравці одягнені у білу форму краще помітні на такому тлі.Екіпірування тенісиста з часом зазнала суттєвих змін. Так, на заміну фланелевим шта нам тенісистів-чоловіків прийшли шор ти, а коли довгі спід ниці тенісисток стали значно коротше і зручніше.

Взуття тенісиста повинна бути легкою і міцною. Найважливіша частина - підошва, характеристики якої відрізняються в залежності від покриття корту. Так, рифлена підошва, яка добре запобігає ковзанню ніг на грунтових кортах, на жорстких кортах може призвести до травми через надмірне тертяя. Для кортів з асфа льтовім, дерев'яним і іншим видам жорсткого покриття більше підходить гладка підошва.

Тенісну форму можуть доповнювати кепка від сонця (або бандана) і напульсники, які запобігають розтягнення м'язів рук і потіння долонь.

Турніри

Найпрестижнішими в тенісі є чотири турніри вели кого шолома

  • Відкритий чемпіонат Австралії
  • Відкритий чемпіонат Франції
  • Вімблдонський турнір
  • Відкритий чемпіонат США

Найбільш престижними командними змаганнями є

  • Кубок Девіса - змагання збірних країн серед чоловіків.
  • Кубок Федерації - змагання збірних країн серед жінок.
  • Кубок Хопмана - змагання змішаних чоловічих-жіночих збірних.

Менш престижний Олімпійський тен існій турнір, який проходить кожні чотири роки під час літніх Олім ПІАД.

Крім того професійні тенісні організації організують серії турнірів різної сили, так звані тури, охоплюючи ними всіх гравців організацій, тенісну молодь і ветеранів.

Тенісні турніри основному проводяться за олімп ійською системою. Пари визначаються за жеребом з попереднімрозсіюванням. Зрідка проводяться колові турніри, або турніри, в яких спочатку граються матчі в групах з подальшим переходом на олімпійську систему.

 

 

Відеозаписи

 

Повернутися назад
Наші партнери
Новини
25.01.2021 17:43
МОН розробляє рекомендації з реорганізації училищ
МОН розробляє рекомендації з реорганізації училищ

МОН розробляє рекомендації з реорганізації училищ

25.01.2021 17:22
Найкращі учасники ЗНО отримають по 100 тисяч грн
Найкращі учасники ЗНО отримають по 100 тисяч грн

Найкращі учасники ЗНО отримають по 100 тисяч грн

25.01.2021 16:15
Розглядається декілька варіантів проведення ЗНО-2021
Розглядається декілька варіантів проведення ЗНО-2021

Розглядається декілька варіантів проведення ЗНО-2021

25.01.2021 15:38
На пробне ЗНО зареєстровано 140 тисяч учасників
На пробне ЗНО зареєстровано 140 тисяч учасників

На пробне ЗНО зареєстровано 140 тисяч учасників

25.01.2021 13:39
У двох тисячах шкіл розпочався Інженерний тиждень
У двох тисячах шкіл розпочався Інженерний тиждень

У двох тисячах шкіл розпочався Інженерний тиждень

© 2010-2021 osvita24.info - Все права защищены
Сотрудничество
Услуга SMS-рассылки