Для чого це потрібно?
Головна
Сьогодні: Понеділок, 23.05.2022

«Як скористатися системою»

Шановні користувачі


Для того, щоб переглянути інформацію по студентові, Вам необхідно скористатися логіном і паролем, який Ви отримали ..

Оберіть свій заклад
Карта школ
Опитування
Яку інформацію Ви хотіли б бачити на сайті ?
Новини Міністерства освіти
Новини нашого міста
Іноформацію про ЗНО-2021
Інформацію про ВНЗ України
Он-лайн тестування
Надзвичайні події
Інше
Голосів: 243
Статистика
Підключено: 20 закладів
Зареєстровано: 9394 людей
Зараз на сайті: 62
Для чого це потрібно?

 Ризики для здоров'я дітей за даними всесвітньої організації охорони здоров'я

 
- Щорічно помирає понад 2,6 мільйони молодих людей віком від 10 до 24 років.
- Щорічно народжує близько 16 мільйонів дівчат у віці від 15 до 19 років.
- У 2009 р. на молодих людей віком від 15 до 24 років припадало 40% всіх нових випадків ВІЛ-інфекції серед дорослих людей.
- У будь-який окремо взятий рік близько 20% підлітків відчувають якусь проблему в області психічного здоров'я, найбільш часто депресію або безпідставну тривогу.
- За статистикою, 150 мільйонів молодих людей вживають тютюн.
- Більше 80% підлітків, у віці 12 років, уже вживали алкоголь. Половина з них, робить це мінімум раз на тиждень.
- Приблизно 430 молодих людей віком від 10 до 29 років щодня вмирають в результаті міжособистісного насильства.
- За оцінками, 700 молодих людей щодня помирають від дорожньо-транспортних травм.Більшість молодих людей відрізняється хорошим здоров'ям. Проте, щорічно помирає понад 2,6 мільйона молодих людей віком від 12 до 24 років. Набагато більше число страждає від хвороб, які перешкоджають їх повному потенційному зростанню та розвитку.

Ще більшій кількості молодих людей до цих пір властиві такі форми поведінки, які наражають на небезпеку їхнє здоров'я не тільки в даний момент, але часто і в подальші роки. Близько двох третин випадків передчасної смерті і одна третина загального кількості хвороб серед дорослих людей пов'язані зі станами та формами поведінки, які починаються в молодості, включаючи вживання тютюну та алкоголю, відсутність фізичної активності, незахищений секс.
Стимулювання здорової практики в підлітковому віці і вживання заходів щодо  захисту молодих людей від ризиків для здоров'я мають вирішальне значення для здоров'я населення і соціальної інфраструктури країн у майбутньому, а також для запобігання проблем зі здоров'ям у зрілі роки.
Нижче наведені деякі з основних проблем зі здоров'ям, поширених серед молоді.


Ранні вагітність та пологи

Щорічно, народжує близько 16 мільйонів дівчат, віком від 15 до 19 років - на них припадає приблизно 11% усіх пологів у світі. Переважна більшість пологів серед дівчат-підлітків відбувається в країнах, що розвиваються. 

Ризик смерті від причин, пов'язаних з вагітністю, для дівчат-підлітків набагато вище, ніж для жінок більш старшого віку. Чим молодше дівчина-підліток, тим вище ризик.


ВІЛ

За оцінками, в 2009 р. на молодь віком від 15 до 24 років припадало 40% всіх нових випадків ВІЛ-інфекції серед дорослих людей в світі. Щодня інфекцію набувають 2400 молодих людей, а на глобальному рівні налічується понад 5,7 мільйона молоді з ВІЛ / СНІДом.


 
Неправильне харчування

Багато хлопчиків та дівчаток в країнах, що розвиваються, вступають у підлітковий вік з неповноцінним харчуванням, що робить їх більш вразливими перед хворобами. І навпаки, надмірна вага та ожиріння (інша форма неправильного харчування, з серйозними наслідками для здоров'я та значними, тривалими, фінансовими наслідками для систем охорони здоров'я) стають все більш поширеними серед молоді у ​​країнах як з низьким, так і з високим рівнем доходу.


Психічне здоров'я

У будь-який окремо взятий рік близько 20% підлітків відчувають якусь проблему в області психічного здоров'я, найбільш часто депресію або безпідставну тривогу. Такий ризик зростає в результаті пережитого насильства, принижень, девальвації особистості та злиднів, а однією з основних причин смерті серед молоді є самогубство.

 

 

Дитяча злочинність

Саме словосполучення «дитяча злочинність» є парадоксальним і викликає подив, як можна поєднувати дітей і злочин? Але, на жаль це так і є. З кожним роком вона зростає. І велика частина злочинів скоюється саме дітьми, тому що вони більше піддаються впливу з боку дорослих. Існує два основні питання цієї проблеми. Що лежить в основних «витоках»? І як боротися з цим явищем?
 
 
 
Природно основою і базою для виховання дітей є їх первісне оточення, батьки, близькі, і ті, з ким вони проводять більшу частину часу. Великий вклад вносить школа. Коли я згадую шкільні перерви, починаю розуміти, що вже в 9-11 років вони стають агресивними. Б'ючи своїх однокласників, тим самим показуючи свій пріоритет в класі, дитина не стільки самостверджується, скільки просто руйнує життя іншого і викликає його озлоблення на оточуючих. Хто б міг подумати, що один поштовх в дитинстві може зробити людину злочинцем? Але ж правда, такі діти страждають в дитинстві, і потім у них починається розлад психіки, що призводить до вчинення суспільно небезпечних діянь. Вже в 12-14 років, знаючи, що у нього є можливість залишитися безкарним він може пограбувати, щось розбити або підпалити, нанести тяжкі тілесні ушкодження, і навіть вбити. 

Згідно п.2 ст.22 КК України, кримінальної відповідальності за дані злочини підлягають особи вже досягли 14 років. Що ж в такому разі робити з тими, хто здійснює їх, навіть не досягнувши зниженого віку кримінальної відповідальності? В деяких, не особливо тяжких випадках, можна обійтися і виховною бесідою і домашнім арештом, якщо це щось більш серйозне варто обов'язково звернутися до фахівців. Але головне ні в якому разі не можна залишати все, як є і сподіватися, що пройде, адже так ми можемо втратити дитину для себе і людини для суспільства. Багато вважаю, що шкільні бесіди, які проводять для дітей, це найкращий спосіб вселити їм що можна, а що ні. На жаль, це велика помилка, в яку вірять багато хто. Для того щоб дитина зрозуміла йому потрібно показати, адже поки вони ще маленькі і сформувалися до кінця особистості вони «всмоктують, як губки» тільки ті слова, які супроводжуються діями. І якщо ми покажемо своїм прикладом що не можна бити, грабувати або обманювати, то це дасть куди більш ефективний результат. І знову, таки в значній мірі впливає і проста безконтрольність з боку батьків, незайнятість підлітків, спиртні напої та проблеми в сім'ях.

Також, для підтвердження вище сказаного слід показати вам статистику за 2009-2011 роки. Аналіз ситуації також дає право абсолютно точно сказати, що відбувається "омолодження" злочинності неповнолітніх: значно зросла кримінальна активність 14-15-річних підлітків. За даними статистики, 16-17-річними відбувається до 62% усіх злочинів. З часів останніх років СРСР і до нашого часу злочинність "помолодшала" в середньому на два-три роки.

Згідно зі статистичними даними, сьогодні кожна п'ята дитина, що порушила закон, заради грошей вчиняє крадіжку та збуває крадене.

При цьому, як показує практика, прямої залежності між тим, законослухняний чи дитина, і соціальним статусом її сім'ї, фактично немає. Неповнолітніми злочинцями стають як діти з неблагополучних сімей, так і вихідці із зовні абсолютно благополучних, повних сімей.

За даними МВС, в 2010 році кількість злочинів, скоєних неповнолітніми, зросла на 22,3% в порівнянні з 2009 роком. Як зазначив заступник начальника Департаменту кримінальної міліції у справах дітей МВС України Віктор Суранович, статистичні дані за 2010 рік у цілому свідчать про скорочення кількості таких видів злочинів, скоєних дітьми, як умисні вбивство - на 3,8%, згвалтування - на 51,1% , грабіж - на 40,8%, розбій - на 34,1%, вимагання - на 22,4%, хуліганство - на 39,4%. Віктор Суранович пояснив, що загальна кількість злочинів підвищилася в основному за рахунок збільшення числа крадіжок з 3403 (2009 рік) до 7056 (2010 рік).


 

Вживання тютюну

Проблема підліткового куріння останнім часом постає все гостріше. У тютюновому димі щорічно гроблять здоров'я все нові і нові підлітки і навіть діти. Останні дослідження стверджують, що курити починають вже в 10-12-річному віці, а перший досвід «проби» сигарет і того раніше - до семи років.

Більшість людей, що вживають тютюн, починають його вживати в підлітковому віці. За оцінками, в даний час тютюн вживають 150 000 000 молодих людей, віком 12-18 років. Це число зростає в усьому світі, особливо серед молодих жінок. Половина з них помре передчасно, внаслідок вживання тютюну.


 


Вживання алкоголю

Вживання алкоголю серед молоді викликає все більшу стурбованість у багатьох країнах. Вживання алкоголю починається в молодому віці: за повідомленнями, 14% дівчаток підліткового віку і 18% хлопчиків у віці 13-15 років у країнах з низьким і середнім рівнем доходу вживають алкоголь регулярно.

Алкоголь знижує самоконтроль і сприяє більш широкому прояву ризикованих форм поведінки, а також є основною причиною травм (включаючи травми в результаті дорожньо-транспортних аварій), насильства (особливо побутового насильства) і передчасної смерті.
 


 

Наркоманія

За даними медичної статистики, в молодіжному середовищі, частка підлітків, які спробували наркотики, коливається від 10 до 17,5%. Середній вік першої проби склав 15,6 ± 0,2 року, при тому, що серед причин початку вживання наркотиків половина підлітків вказала цікавість, а кожен десятий підліток - тиск з боку чи боязнь бути відкинутими так званими "друзями".
Повторні прийоми "доз" навіть, здавалося б "легких" наркотиків типу "Екстазі", в короткі терміни призводять до важких вражень головного мозку, нервової системи, а потім і внутрішніх органів внаслідок хронічного отруєння організму.
  

 

Насильство

Насильство є однією з основних причин смерті серед молоді, особливо юнаків: за оцінками, в результаті міжособистісного насильства щодня помирає 430 молодих людей віком від 10 до 24 років. Підраховано, що на кожен випадок смерті припадає від 20 до 40 випадків пов'язаних з травмами молодих людей, при яких потрібне лікування в лікарнях.


 
Що ж робити?

 
Природно, що ніхто з батьків не бажає, що б з його дитиною сталося щось подібне. Але, на жаль, батьки не завжди можуть простежити за небажаними сторонами життя дитини. Не вистачає часу, здоров'я, грошей, деяким бажання.
 
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я більшість небажаних вчинків дитина робить у школі. Батьки не можуть контролювати поведінку та вчинки дитини в школі. Ця складна задача лягає на вчителів. Але й вони не завжди встигають простежити за усіма учнями. Також, більшість дітей просто не потрапляють до школи: вони прогулюють уроки в комп'ютерних клубах, пробують слабоалкогольні напої та сигарети.
 
Таких фактів дуже багато і всі ми добре про них знаємо. Але що ж робити? Міністерство охорони здоров'я приймає свої заходи, Міністерство освіти свої. Забороняють продаж алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім. Навчальні заклади максимально можливо контролюють відвідування та сприяє творчому розвитку дітей, залучаючи їх у різні спортивні секції, гуртки за інтересами, соціально-громадські заходи.
 
У свою чергу, данний проект пропонує Вам допомогу в контролі навчального процесу Вашої дитини. Використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, дозволить Вам в будь-який час доби, в будь-якому місці дізнатися всю необхідну інформацію про Вашу дитину.
«Електронна Залікова» - інноваційний, соціально-орієнтований проект, який надає батькам можливість повністю контролювати навчальний процес. Ви завжди будете в курсі про успішність Вашої дитини з усіх предметів, про проблеми поведінки і психологічного розвитку, про те, чи була Ваша дитина сьогодні в школі чи ні.
 
Ми щиро сподіваємося, що проект  
«Електронна Залікова» дозволить уникнути багатьох небажаних та небезпечних для Вашої дитини проблем.

Наші партнери
Новини
25.01.2021 17:43
МОН розробляє рекомендації з реорганізації училищ
МОН розробляє рекомендації з реорганізації училищ

МОН розробляє рекомендації з реорганізації училищ

25.01.2021 17:22
Найкращі учасники ЗНО отримають по 100 тисяч грн
Найкращі учасники ЗНО отримають по 100 тисяч грн

Найкращі учасники ЗНО отримають по 100 тисяч грн

25.01.2021 16:15
Розглядається декілька варіантів проведення ЗНО-2021
Розглядається декілька варіантів проведення ЗНО-2021

Розглядається декілька варіантів проведення ЗНО-2021

25.01.2021 15:38
На пробне ЗНО зареєстровано 140 тисяч учасників
На пробне ЗНО зареєстровано 140 тисяч учасників

На пробне ЗНО зареєстровано 140 тисяч учасників

25.01.2021 13:39
У двох тисячах шкіл розпочався Інженерний тиждень
У двох тисячах шкіл розпочався Інженерний тиждень

У двох тисячах шкіл розпочався Інженерний тиждень

© 2010-2021 osvita24.info - Все права защищены
Сотрудничество
Услуга SMS-рассылки